سرمایه لازم برای تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

سرمایه لازم برای تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی

به احتمال خیلی زیاد اکثر مردم مخصوصا خانم ها گذرشان به فروشگاه های تولید ظروف یکبار مصرف و ظروف آلومینیومی یکبار مصرف و پلاستیکی افتاده است. این ظروف طرفداران زیادی را به دلیل سبک بودن، راحتی حمل و نقل و قیمت مناسب برای خود جمع کرده اند. اما در این میان برخی افراد هستند که شاید نسبت به این شغل بدبین باشند و با خود بگویند که مگر میشود با فروش دانه ای ۱۰ یا ۲۰ هزار تومان روزگار گذراند؟ پاسخ ما این است که برای راه‌اندازی هر کاری باید تحقیق کرد، وقت گذاشت و از همه مهمتر عجله نکنیم تا بتوانیم بهترین فرصت های شغلی را فراهم کنیم. حتی برای کاری مثل فروش ظروف آلومینیومی یا پلاستیکی یکبار مصرف.

آیا تولید ظروف یکبار مصرف میتواند سرمایه ای سودآور باشد؟

در ادامه بحث بالا باید گفت مهمترین نکته این موضوع، استفاده گسترده از ظروف آلومینیومی یکبار مصرف است و ایران جزو ۱۰ کشور اول دنیا در استفاده از این ظروف بوده و سالانه هزاران تن ضایعات پلاستیکی تولید میکنند. چرا؟ چون مصرف کنندگان فقط شامل استفاده مردم عادی در مراسم ها و مهمانی ها و نذری دادن های محرم و … نیست بلکه استفاده فراوان این ظروف را میتوان در مراکز طبخ، رستوران ها، فست فودها، سلف سرویس ادارات و دانشگاه ها، کافه ها و … مشاهده کرد.پس با توجه به مطالب بیان شده میتوان گفت که راه‌اندازی تولید ظروف یکبار مصرف میتواند جزو کارهای سودآور باشد و آینده شغلی خوبی محسوب میشود. علاوه بر این ها کاری است بسیار آسان بدین صورت که سرمایه خیلی هنگفتی لازم ندارد، مکان بزرگ و گرانی را نمیطلبد، خرید و حمل و نقل آنها است و با کمی مدیریت و کاربلدی و خلاقیت در تهیه و تکمیل اجناس مورد نیاز مردم، میتوان سودآوری زیادی در ماه داشت.

نگرانی بایت تولید ظروف یکبار مصرف

این روزها به دلیل تقاضای زیاد و سودآوری در این شغل، افراد زیادی هستند که به فکر راه‌اندازی تولید این ظروف و فروش آنها در سراسر کشورند و تنها نگرانی که مسئولین و کارشناسان محیط زیست با آن درگیر هستند تجزیه پذیری طولانی مدت این ظروف و آسیب زدن به طبیعت است. با وجود این نگرانی، خوشبختانه در اکثر کشورها اقدامات نوینی انجام شده و در ایران نیز قابل مشاهده است. آن هم این است که صنعت تولید ظروف یکبار مصرف قدم به سوی عرضه اقلام تجزیه پذیر گذاشته و با تولید دستگاه های مدرن و پیشرفته و استفاده از مواد اولیه سازگار با محیط زیست مثل ظروف گیاهی (سلولزی)، گامی مؤثر در این زمینه برداشته است.

آیا تولید ظروف یکبار مصرف میتواند سرمایه ای سودآور باشد؟
ظروف یکبار مصرف میتواند سرمایه ای سودآور

مهمترین مزایای راه‌اندازی تولید این ظروف در کشور برمیگردد به مواردی نظیر:

 • در دسترس بودن مواد اولیه در کشور.
 • تهیه و خرید تجهیزات و دستگاه های تولیدی این ظروف با قیمت مناسب در کشور.
 • تهیه زمین و سالن برای تولید و راه‌اندازی با قیمت مناسب  و به صرفه.
 • به صرفه بودن هزینه های تولید از جمله: حامل های انرژی و نیروی کار.
 • وجود بازار داخلی برای فروش محصولات و سودآوری بالا.
 • امکان صادر کردن این ظروف به کشورهای همجوار.
 • بالا بودن تعداد ظروف تولیدی در هر ساعت.

برخی نظرات کاربران که میتوان از آنها استفاده کرد و در مورد راه‌اندازی کسب و کار تولید ظروف یکبار مصرف تصمیمات بهتری اتخاذ نمود

نظرات مثبت

 1. برای ماه های محرم و صفر خیلی سودآور هستن.
 2. خانمی گفته که اگر تولید لوازم تولد، دسر و شیرینی و ژله هم داشته باشن بهتره.
 3. من با دو سه نفر که تو اینکار بودن صحبت کردم و گفتن که درآمدش خوبه.
 4. من از این مدل مغازه ها تو سطح تهران زیاد دیدم و باید بگم خیلی شلوغن و مشتری زیاد دارن.
 5. خودم تو اینکار نیستم و تجربه ای ندارم ولی اینو میدونم که لیوان کاغذی و ظروف دیگه خیلی مصرف بالایی دارن مخصوصا برای مراسم ها و مهمونی ها.
 6. رقابت برا اینکار خیلی زیاد شده اما با داشتن پشتوانه مالی خوب و همت و تلاش میشه راه‌اندازی کنی این کار رو و سود خوبی به دست بیاری.

نظرات منفی

چون تقاضا زیاد شده برخی فروشنده ها سواستفاده میکنن و قیمت ها رو افزایش میدن مثلا لیوان کاغذی خیلی گرون شده. من تقریبا تو این شغل بودم بعنوان شاگرد مغازه، مشتری میاد داخل مغازه برا خرید و جنسای بسته بندی روباز میکنه و نمیخره. بسته بندی جنس رو خراب میکنن. فکر میکنم چون تولید و تقاضا زیاد شده، قیمت فروششونم بالا رفته و احتمالا خریدار کم بشه به مرور زمان.

نکات مهم برای راه اندازی تولید ظروف یکبار مصرف که بهتر است بدانید
نگرانی بایت تولید ظروف یکبار مصرف
نکات مهم برای راه‌اندازی تولید ظروف یکبار مصرف که بهتر است بدانید

حتما پیش از راه اناختن این کار با افراد با تجربه که در این کار فعالیت داشتند صحبت کرده و سؤال بپرسیدو میتوانید اطلاعات لازم در مورد این کار را از منابع مختلف نیز جمع‌آوری کنید. کار هوشمندانه نتیجه مناسبی دارد پس برای خرید دستگاههای مربوط به راه‌اندازی مراحل مختلف این کار، هوشمندانه عمل کنید و تجهیزاتی را خریداری کنید که مناسب بوده و با بودجه شما همخوانی داشته باشد.

خلاقیت را در کارتان پیاده کنید و تا میتوانید ظروف یکبار مصرفی را با طرح و ابعاد مختلف تولید کنید. تا جایی که امکان دارد از مواد اولیه جدید و سازگار با محیط زیست استفاده کنید.

مطالعه مقاله معرفی رستوران­های خارجی تهران از سایت مانیسا

نتیجه گیری

با توجه به مطالب بیان شده و شواهد امر، نظریه کارشناسان این صنعت براین است که تولید انواع ظروف یکبارمصرف (کاغذی، پلاستیکی، سلولزی و یا آلومینیومی) میتواند سودآور باشد و در آینده ‌ای نزدیک نیز گسترش می یابد و دلیل این امر مزایای استفاده از این ظروف است مثل استفاده راحت از آنها حتی برای فرهای معمولی و مایکروویوها، استفاده از آنها باعث صرف انرژی کمتری میشود، سبک هستند و قابل حمل، در طرح و اندازه و رنگ های بسیار متفاوت تولید و روانه بازار میشوند، ظروف آلومینیومی جنسی ایده آل برای بسته بندی هستند، مهمترین فاکتور ارزان بودن این ظروف است. به هر حال نباید از تولید ظروفی که با محیط سازگاری داشته و آسیب کمتری به طبیعت وارد میکنند، غافل بود. همچنین همه ما برای رسیدن به مقصد باید از جایی شروع کنیم و آینده سودآور و موفق از آن اشخاصی است که دید عمیق‌ تری دارند و هوشمندانه عمل میکنند.

استعلام قیمت و خرید
×